Підводимо підсумки наукового діалогу

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

25-26 жовтня відбулася 17-а Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища». Незмінної метою конференції  є оцінка  сучасного стану підготовки бакалаврів, магістрів та кадрів вищої кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Логістика», обмін досвідом у розробці та впровадженні інноваційних методів викладання логістичних курсів та підготовки навчально-методичних матеріалів, обговорення основних трендів розвитку логістичної науки і практики. 

Пленарне засідання відкрив вітальним словом проректор з наукової роботи університету професор Володимир Петрович Харченко, який відзначив актуальність та роль конференції в системі підготовки логістичних кадрів, а також акцентував увагу на перспективи розвитку космічної логістики як нового наукового напряму. Декан факультету транспорту, менеджменту і логістики професор Оксана Вікторівна Ільєнко привітала учасників конференції, побажала плідних дискусій і висловила сподівання, що науковий форум  відкриває нові можливості для наукового діалогу та зробить значний внесок у подальше зміцнення відносин кафедри логістики з вітчизняним логістичним бізнес-середовищем та сприятиме підвищенню якості освітньо-професійної підготовки. 

Особливістю нинішньої конференції був акцент на державно-приватному партнерстві в  реалізації концепції проінноваційної підготовки фахівців. Саме цій темі був присвячений виступ заступника виконавчого директора Федерації металургів України Олени Колесникової. Про використання теорії обмежень в управлінні матеріальними потоками підприємства говорив іноземний гість конференції – Гедрюс Балніс, генеральний директор компанії «StockM» із Литви. Як розвинути свої загальні та професійні навички та бути затребуваним на ринку праці? – поради студентам давала засновниця та директорка «Київської логістичної бізнес-школи» Віра Добачевська. Про сучасні виклики авіаційної логістики та співпрацю з Міжнародним університетом логістики і транспорту у Вроцлаві доповідав заступник директора Інституту міжнародного співробітництва та освіти Дмитро Бугайко. Професор кафедри логістики д.е.н. Смерічевська С.В. доповіла присутнім про стратегічне бачення структури та змісту національного стандарту професійних компетенцій персоналу з логістики та SCM. А доктор технічних наук,  професор кафедри робототехніки  та спеціалізованих комп’ютерних систем Черкаського державного технологічного університету Євген Євгенович Федоров поділився розробками математичних методів оптимізації логістичних задач.  

Кафедра логістики висловила щиру вдячність логістичним компаніями – стейхолдерам освітньо-професійних програм «Логістика» та «Авіаційна логістика», зокрема, представникам компаній «Кюне і Нагель», «Еколь Логістікс», «Заммлер Україна», «ФТП», «ФФ Карго Севірс Україна», «Логістик Центр» були вручені подяки ректора Національного авіаційного університету за  вагомий внесок у розвиток інтелектуального потенціалу працівників логістичної сфери та підготовку кваліфікованих кадрів з логістики.

         Другий день роботи конференції було присвячено презентації результатів студентських наукових досліджень (секція 1 «Логістика очима студентів») та науково-педагогічних працівників (секція 2 «Інновації в логістиці та підготовці кадрів)».  З метою розвитку практичних навичок студентів було проведено ділові ігри: для студентів 1-го курсу «Логістичний аліас», для магістрів 5-го курсу – «Управління ланцюгами постачання”. 

В цілому в роботі конференції безпосередньо та заочно взяли участь понад 100 учасників, у тому числі представники  9 країн (Китай, Білорусь, Італія, Лівія, Франція, Польща, США, Алжир, Литва), 11 вищих навчальних закладів України, а також студенти НАУ. Прозвучало багато цікавих думок як з боку викладачів та студентів кафедри логістики, так і гостей – провідних науковців інших вищих навчальних закладів та представників вітчизняних логістичних компаній. Безперечно, це була зустріч однодумців, тому спілкування продовжилося і після офіційного завершення конференції.

Матеріали доповідей учасників конференції опубліковані в збірнику тез.

Організатори конференції щиро вдячні всім за проявлений інтерес,  творчу співпрацю й сподіваються, що наукове спілкування та контакти між її учасниками плідно розвиватимуться й надалі.